Isı pompaları, bir kaynaktan aldığı enerjiyi elektrik enerjisinin de yardımıyla diğer bir kaynağa aktararak, ısıtma-soğutma-sıcak su ihtiyaçlarına cevap veren cihazlardır. Bu aktarmayı soğutma devresinde kullanılan soğutucu akışkan vasıtası ile yapar. Kazan sistemlerinde olduğu gibi tesisat ekipmanları aynıdır. Sadece daha büyük çaplar kullanılır.

Şimdi sözleşme avantajlarını kullanın ve


Hava Kaynaklı Isı Pompaları

Havadan Havaya & Havadan Suya Isı Pompası

Hava kaynaklı ısı pompaları dış havadan gelen ısıyı emer. Bu ısı daha sonra evinizdeki radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini veya sıcak hava konvektörlerini ve kullanım suyunu ısıtmak için kullanılabilir. Bir hava kaynaklı ısı pompası, bir buzdolabının içinden ısı çıkardığı gibi dış havadan da ısı çıkarır. Sıcaklık -25 ° C kadar düşük olduğunda bile havadan ısı alabilir. Isı pompalarının çalışması için elektrik gerektiği için çevre üzerinde bir miktar etkisi vardır, ancak yerden, havadan veya sudan çıkarılan ısı sürekli olarak Doğal olarak yenilenir.

Isı pompaları enerji alışverişi yaptıkları kaynaklara göre havadan havaya, havadan suya, sudan suya, sudan havaya şeklinde 4' e ayrılır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan ısı pompaları Havadan suya ısı pompalarıdır . Havadan suya ise ısıtma-soğutma sistemlerinde kullanılacak cihazlardır.

Isı pompaları maksimum 55 °C çıkış suyu sıcaklığı üretirler. Daha yüksek sıcaklıkları verenler (65 °C ve 80°C) çift çevrimlidirler. Fakat genel olarak aldığımız çıkış suyu sıcaklığı 55 °C olduğundan, sistem tasarlanırken bu bilgi dikkate alınmalıdır. Sıcak su ihtiyacının olduğu yerlerde ya da mazot kazan dönüşümü olan bölgelerde yüksek sıcaklık HT ( High Temperature ) Cihazlar kullanılır .

Hava kaynaklı ısı pompaları şekil itibariyle monoblok ve split olarak ikiye ayrılır. Monoblok ısı pompaları, iç ve dış ünitenin komple bir bütün olarak dışarıda yer aldığı cihazlardır. Split ise iç ünitenin içeride, dış ünitenin dışarıda bulunduğu ve birbirlerine bakır borularla bağlı olduğu cihazlardır. Dış hava sıcaklığının çok düşük olduğu yerlerde, split tip ısı pompası kullanmak daha uygun olacaktır.

Monoblok Isı Pompası

Split Isı Pompası

Daha Detaylı Bilgi İçin IsıPompası-Tr.com Adresini Ziyaret Edebiliriniz.

Ücretsiz Keşif

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi, ihtiyacınıza uygun olarak en doğru çözüme yönlendirecektir.

Ücretsiz Keşif Formu