Klima Nedir?
Klima en basit hali ile, soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamdan ısı çekmek, fazla nemini alıp ortama taze hava sağlamak için tasarlanmış sistem veya mekanizmadır.

İnsanların bulundukları mekân veya ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesini sağlayarak, bulunulan ortamın konforunu arttıran bir sistemdir.

“LG klimalar ile tüm mevsimlerde ideal oda sıcaklığına erişin. Alanları efektif olarak iklimlendirmesi için tasarlanmış klima koleksiyonu ile yaz boyunca serin, kış boyunca sıcak kalın."

Hemen Başvurun, Yazın Serin Kışın Sıcak Kalın


İnverter Klima Teknolojisi

Klimalar en yüksek akımı durduktan sonra tekrar çalışmaya başladıkları ilk anda çekerler. Klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur-kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla yakıt tüketiyorsa, istenilen oda sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren-çıkan bir klima da fazla elektrik tüketir. Hiç durmayan, durması gerektiği zamanlarda bile rolentide çalışmaya devam eden bir kompresör olduğunda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. İşte inverter klimalar böyle çalışıyor.

Daha teknik bir ifade ile İnverter kelimesi, İngilizce bir kelime olup ‘çevirici’ anlamındadır. Burada çevirilen elektrik akımının şeklidir. İnverter klima kompresörleri rolentide iken dalgalı şebeke akımı ile değil doğru akım motorlarıyla çalışırlar. Klimanın ısıtma-soğutma yapmadığı zamanlarda enerji tasarrufu ve güç istikrarı işte bu şekilde sağlanır.

Gizli Ekranlı Basit ve İnce Tasarım
  • LG klimanın ince ve modern tasarımı, kolay kurulum ve özel tasarlanmış filtresi kolay temizlik sağlar.
  • Ayrıca büyük gizli ekran ile enerji harcamanızı kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Kurulum
  • LG klimalar çevreye ve kurulumu gerçekleştiren kişilerin sayısına bakılmaksızın çok daha kolay ve etkin bir kurulum sağlar.
  • Kurulum için gerekli olan iş gücünü ve zamanı azaltan tasarımı sayesinde, artık daha kısa sürede daha fazla klimayı daha fazla eve kurmak mümkündür.

Düşük Ses Seviyesi
  • LG'nin benzersiz eğimli fanı ve gürültü oluşumunu engelleyen İnverter Kompresörü sayesinde LG klimalar düşük ses seviyelerinde çalışır.
  • Yeni LG, sessiz klima teknolojisi ile konforun keyfini sürün.
Ücretsiz Keşif

Ürünler hakkında bilgi isteyebilir, demo talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi, ihtiyacınıza uygun olarak en doğru çözüme yönlendirecektir.

Ücretsiz Keşif Formu